Prezes CEO Eric de Seynes - Yamaha Motors Europe
Yamaha Motors Europe N.V.

Komunikat CEO Yamahy Erica de Seynes w sprawie dostępności materiałów w łańcuchu dostaw Yamahy

Prezes Yamaha Eric de Seyes wydał dziś orędzie, w którym przekazuje informacje i przeprasza klientów oraz Dealerów za brak dostępności produktów Yamaha, spowodowane zarówno pandemią Coronavirusa nCov-19 jak i pechowym utknięciem kontenerowca „Ever Green”, na którym jak się okazuje, znajdowało się tysiące materiałów Yamahy potrzebnych do produkcji.

Film CEO wraz z napisami znajdziecie tu:

Transkrypcja komunikatu na język Polski:

Poniżej oficjalna transkrypcja zapisu wideo w języku polskim:

Drodzy Klienci i Dealerzy Yamaha,
Wraz z końcem trudnego roku 2020 liczyliśmy na to, że najtrudniejszy etap pandemii koronawirusa mamy już za sobą, zarówno z punktu widzenia zdrowia publicznego, jak i naszej firmy.
Potwierdzały to wstępne prognozy na rok 2021, a od ubiegłego lata obserwujemy silny wzrost popytu u naszych dealerów, oczekujących obecnie na realizację wielu zamówień.
Niestety rzeczywistość roku 2021 boleśnie weryfikuje te prognozy i wyraźnie widzimy długotrwały wpływ pandemii na łańcuchy dostaw. Wskutek tego nie jesteśmy w stanie wywiązywać się z naszego kluczowego zobowiązania, jakim jest dostarczanie wystarczającej liczby produktów naszym dealerom.
W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy w wielu obszarach obserwujemy deficyty surowców potrzebnych m.in. do produkcji naszych inteligentnych kluczyków, systemów hamulcowych ABS, ECU itd. Utrudnione było również wysyłanie towarów za granicę ze względu na wysoki popyt w wielu kategoriach, ale także w wyniku niespodziewanego incydentu w Kanale Sueskim z udziałem kontenerowca „Ever Green”, przewożącego kilka tysięcy produktów i komponentów Yamahy.
Wszyscy w Yamaha, od zaopatrzenia przez fabrykę, po logistykę i zespoły sprzedaży robią wszystko, by zminimalizować skutki tej sytuacji i zapewnić, że wszystkie dostępne produkty zostaną dostarczone. Jednocześnie staramy się dostarczać jak najdokładniejsze informacje o dostępności naszym dealerom w Europie w warunkach, które wciąż są bardzo nieprzewidywalne.
Liczymy jednak na poprawę sytuacji w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach. Dziękujemy za Państwa cierpliwość i jesteśmy przekonani, że zostanie ona nagrodzona wspaniałymi wrażeniami, jakie zapewnią Państwu nowe motocykle, skutery, silnik zaburtowe, skutery wodne i wszystkie pozostałe produkty Yamaha, które Państwo wybrali.
Wszyscy w Yamaha ciężko pracujemy, aby przezwyciężyć problem powodowane pandemią i zwiększyć liczbę dostaw, ale rozumiemy też, że długie oczekiwanie na produkty może być frustrujące, za co bardzo przepraszamy. Liczmy, że przyjmą Państwo nasze przeprosiny za wszelkie opóźnienia.
Mamy szczerą nadzieję, że już niebawem będą Państwo mogli cieszyć się swoimi nowymi maszynami…
Do zobaczenia wkrótce i jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość.

Prezes i CEO Yamaha Motors Europe N.V. Eric de Seynes