Historia Dailymoto

Kim jestem

Nazywam się Patryk Szurgot, zawodowo pracuję jako analityk IT, a wcześniej przez 7 lat jako Tester Oprogramowania. Od około 2015 roku posiadam i jeżdżę motocyklami: najpierw Kawasaki er6f z 2006 roku, potem Honda VFR800 VTEC 2004 (obecnie), oraz Suzuki DL650 xt V-Strom z 2018 roku.

Moja Historia z motocyklami to również jazda modelami testowymi dealerów jak np. BMW f800GS, Honda CB500, Yamaha Super Tenere z 2017 roku, Yamaha MT07/MT09 czy Ducati Multistrada 950.

Pasja ta sprawiła, że chciałbym się nią dzielić z innymi w jakiś sposób i wpadłem na pomysł serwisu motocyklowego.

Dlaczego i jak powstał serwis dailymoto.net

Za powstaniem serwisu kryje się dość prosta historia. Chciałem stworzyć miejsce, w którym każdy motocyklista znalazłby coś dla siebie, ale nie tylko artykuły w „internetowej gazecie”, czy jednostronne opinie o motocyklach i sprzęcie jak w innych magazynach.

Na początku 2018 roku wpadłem na pomysł, abym ja i każdy inny motocyklista w Polsce – z czasem mam również nadzieję na ekspansję na Europę – miał możliwość, znalezienia wszelkich niezbędnych informacji na temat motocykla, którym się interesuje a nawet w obecnej chwili porusza. Portal miał zawierać wirtualny garaż, do którego użytkownicy mogliby dodawać swoje motocykle i zapisywać tam ile km przejechali, jakie rzeczy chcą dokupić, czy np. jakie spalanie ma ich motocykl. Dodatkowo, użytkownicy danego motocykla dodanego do wirtualnego garażu, mogliby prowadzić historię napraw i przy sprzedaży takiego motocykla, mogliby go przepisywać w serwisie do konta osoby której ten motocykl sprzedali.

Niestety, podczas gdy szukałem i uczyłem się technologii na bazie których Serwis miałby powstać, piętrzyły się trudności i problemy, a niedostatki wiedzy nie ułatwiały pracy, koncepcja zmieniła się diametralnie i tak o to powyższy pomysł przerodził się tymczasowo w giełdę motocyklową, oraz magazyn informacyjny z wideo. Z czasem dołożymy wszelkich starań, aby Serwis spełniał wszystkie przyjęte pierwotnie założenia.

Na ewoluowanie w pomysł giełdy wpadłem po tym jak chciałem sprzedać swój motocykl, wspomnianą wcześniej Hondę VFR800, oraz byłem w trakcie przyswajania wiedzy technologicznej. Prace nad samą platformą trwały około 9 miesięcy wraz z konfiguracją i testami.

Ostatecznie serwis został uruchomiony 1.01.2019 roku.

Dailymoto jest skierowane do wszystkich, którzy interesują się motocyklami, pragną kupić, lub sprzedać motocykl, skuter czy quada, oraz szukają odpowiedniego miejsca, w które zaglądają osoby o podobnych zainteresowaniach. Dailymoto.net to również miejsce dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego, lub podzielić się swoją wiedzą w tematyce motocyklizmu.

Wyrażam najszczerszą nadzieję, że serwis dailymoto.net przypadnie Wam do gustu i zostaniecie stałymi bywalcami naszych stron.

Patryk Jeffrey Szurgot założyciel Dailymoto.net
— Patryk Jeffrey Szurgot, CEO & Founder