Yamaha Tracer 9 - nowy model

Koniec modeli Yamaha Tracer 700 i Tracer 900 w 2021 roku – idzie nowe!

Stało się. Pierwszy rok pod znakiem pandemii jest ostatnim rokiem produkcji modeli Yamaha Tracer 700, Tracer 900, oraz Tracer 900 GT. W roku 2021 już nie zobaczymy w salonach nowych egzemplarzy tych Sport Touringów.

Chciałbym tylko przypomnieć, że motocykle te powstały na bazie Yamahy MT07 oraz MT09. Z motocyklami tymi dzielą one przede wszystkim te same niezawodne silniki CP2 i CP3 (kolejno 2 i 3 cylindrowe rzędówki), oraz ramy.

Motocykl był odpowiedzią na ciągle rosnące zapotrzebowanie na motocykle tego typu – do przygody i dojazdów do pracy, a konkurencją jest między innymi Kawaski Versys czy Suzuki DL650 Vstrom.

O Dailymoto

Dailymoto jest magazynem motocyklowym tworzonym przez motocyklistów dla motocyklistów i nie tylko.

Z naszych artykułów i filmów dowiesz się ciekawostek, poczytasz, obejrzysz opinie oraz testy i recenzje.

A teraz wracajmy do artykułu.

Co dalej z motocyklami Yamaha?

Jeśli po przeczytaniu pierwszej części informacji wystraszyłeś się, że nie kupisz już nowego motocykla Yamahy, to mam dla Ciebie odrobinę relanium.

Yamaha postanowiła odświeżyć Trejsery i przy okazji konkretnego liftingu (wygląd), oraz dostosowania motocykli do nowych norm emisji spalin, przemianować je na wzór pozostałych sprzętów dzierżących silniki CP2 i CP3.

Jeśli chodzi o wygląd to przede wszystkim zmienił się wygląd czaszy, owiewek i zostały zastosowane halogeny LED. Moim zdaniem robi to robotę. Motocykl wygląda zgrabnie i nieco futurystycznie – w szczególności Tracer 7, który przypomina mi myśliwiec. Wygląd przedniej czaszy różni się znacząco pomiędzy wersjami. Zresztą zerknijcie sami:

Yamaha Tracer 7, oraz nowy Tracer 7 GT

Jak widać Yamaha postanowiła skrócić nazwę i zostawić informację o tym, jaki silnik został użyty (w subtelny sposób), trochę niekonsekwentnie szczególnie, że nie tak dawno wypuszczono Tenere 700 (która prototypowo nazywała się T7).

Tracer 7 następca Yamahy Tracer 700
Yamaha Tracer 7 – następca Tracer 700, zdjęcia Yamaha

Zdecydowaną nowością w stosunku do poprzedniej „generacji” jest dodanie nowego modelu Tracer 7 GT – i tak jak poprzednio Tracer 900 GT tak i nowa „siódemka” ma zmienione przednie zawieszenie na elektronicznie regulowane, oraz dołożone akcesoria jak kufry.

Zdjęcie Yamaha Tracer 7 GT Yamaha Motors

Tracer 9 i Tracer 9 GT

Większy brat, Tracer 9 bazuje na silniku z Yamahy MT09 i widać, że jest „masywniejszy i droższy”, ale ma też więcej mocy i momentu. Poniżej fotki jak się prezentuje ten sprzęcik w wersji zwykłej

No i na deser Tracer 9 GT – jak w przypadku siódemki, tu również elektronicznie sterowane zawieszenie z przodu, dostosowujące się do kierowcy, kufry i szyba turystyczna.

Możecie też zobaczyć film producenta:

Yamaha Tracer 9 i Tracer 9 GT film

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to zostaw nam komentarz oraz wejdź na nasze social media i zostaw nam Like. Jeśli chcesz więcej, obserwuj nas na naszych kontach na portalach społecznościowych:

Youtube: https://www.youtube.com/@dailymotonet
Facebook: FB.com/DAILYMOTONET
Instagram: instagram.com/DAILYMOTONET
Twitter: twitter.com/DAILYMOTONET