Bobber to charakterystyczny rodzaj motocykla typu custom

Bobber – motocykl typu custom

Czym jest bobber i jak wygląda

Bobber, motocykle typu Custom, dawniej nazywane Bob-job (od lat 30 do lat 90 XX wieku) – to motocykle, które powstawają na skutek przeróbek już istniejących motocykli – początkowo Bob-Joby powstawały z przeróbek Harley-Davidson z serii „J”.

Nazwa Bobber zaczęła być powszechnie stosowana w drugiej połowie lat ’90.

Jak zbudowany jest bobber?

Tworzenie Customa odbywało się poprzez odcinanie przedniego błotnika, skracanie tylnego i pozbywanie się wszelkiego niepotrzebnego „osprzętu”. Robiono tak aby taki Custom był chudszy, a dzięki temu wyglądał nowocześniej i miał lepsze osiągi.

Na zdjęciu widać charakterystyczną konstrukcję Bobbera

Charakterystyczną cechą Bobbera jest linia boczna „sprzętu”, która zaczyna się wysoko na kierownicy i spada do koła tylnego a także pojedyncze siedzisko, tylko dla kierowcy i grube opony.

Obecnie na rynku jest kilku producentów, którzy produkują Bobbery fabrycznie jako niezależne konstrukcje, ale również modyfikacje innych już produkowanych motocykli. Producentami między innymi są – Triumph, Harley-Davidson, czy Indian.

Bobbery mają grube opony i tylko jedno miejsce dla kierowcy.

Nazwa bobber może kojarzyć się ze zwierzęciem zamieszkującym między innymi polskie zalewiska, ale możecie być pewni, że nie ma z nim nic wspólnego;)

Znajdź Bobbera dla siebie lub sprzedaj swojego

Jeśli chciałbyś kupić Bobbera możesz szukać ich tutaj: Bobber na Dailymoto.net.

Jeśli sam masz bobbera na sprzedaż możesz wystawić go na sprzedaż na Dailymoto.net!

Źródła zdjęć: Sylwester Rogalski – autor i właściciel zdjęć – Instagram: @harley_love_davidson