Co to jest LWG, czyli Lewa w górę

Co oznacza skrót LWG

LWG, czyli Lewa w górę – gest pozdrawiania się motocyklistów.

Lwg czyli lewa w górę to gest witania się i pozdrawiania motocyklistów.

Na czym polega gest Lewa w Górę?

Gest ten polega na, jak sama nazwa wskazuje, podniesieniu lewej ręki w górę podczas jazdy, lub postoju motocykla, aby pozdrowić innego motocyklistę, albo podziękować za ustąpienie miejsca czy innego rodzaju przysługę. Ma on charakter symboliczny w kulturze motocyklistów i pozdrawiają się wszyscy, od kierowców skuterów, „125”’ek, przez „Harleyowców„, jeżdżących na „Sportach” a na Policjantach kończąc.

Wiele kontrowersji budzi odmachiwanie „skuterzystom” przez motocyklistów. Część motocyklistów uważa, że nie powinno się tego robić, a inni, że powinno. Naszym zdaniem, nie ma nic złego w pozdrawianiu się nawzajem z każdym, oczywiście pod warunkiem zachowania ostrożności i tylko w sytuacji niezagrażającej naszemu bezpieczeństwu.

Pamiętajcie jednak, że na drodze mogą wystąpić różne sytuacje wymagające pełnego skupienia i trzymaniu obu rąk na kierownicy i czasem wystarczy skinienie głowy.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to zostaw nam komentarz oraz wejdź na nasze social media i zostaw nam Like. Jeśli chcesz więcej, obserwuj nas na naszych kontach na portalach społecznościowych:

Youtube: https://www.youtube.com/@dailymotonet
Facebook: FB.com/DAILYMOTONET
Instagram: instagram.com/DAILYMOTONET
Twitter: twitter.com/DAILYMOTONET